Të gjitha lajmet
Tabela e Superligës pas ndeshjeve të sotme (FOTO)
Superliga e Kosovës iu rikthye sot aksionit me tri ndeshje, të cilat ishin të vlefshme për xhiron e 23 të këtij sezoni. Ballkani iu rikthye fitores, duke e mposhtur Dukagjinin me rezultat të ngushtë 2:1, raporton KosovaPress. Fitorja e sotme ia siguroi Ballkanit pozitën e liderit për këtë javë. Ndërkaq, edhe Llapi shënoi fitore sot, duke e mposhtur minimalisht 1:0 skuadrën e Feronikelit ’74. Me pikët e reja, Llapi i bën presion Ballkanit, ku vetëm një pikë i ndan tani këto dy skuadra. Ndërkaq, skuadra e Dritës u befasua nga Fushë Kosova, e cila fitoi 1:0. Me këtë humbje, Drita humb hapin me Llapin dhe Ballkanin në kuadër të titullit, dhe mbetet katër pikë larg vendit të dytë, e pesë sosh larg vendit të parë. Tabelën e Superligës së Kosovës e gjeni më poshtë.
Të gjitha lajmet
Total: 24,256
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024