Foleja
Ekspozimi i tepërt i fëmijëve në teknologji
Studimet e fundit kane treguar se përdorimi i tepërt i teknologjisë mund të ndikojë në shëndetin mendor të fëmijëve, duke rritur nivelet e ankthit dhe depresionit, si dhe duke  ndikuar në zhvillimin e aftësive sociale. Sa është e rëndësishme që përdorimi i teknologjisë të bëhet në mënyrë të arsyeshme na tregon psikologia Albana Rexha.
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024