Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje
  • May 12, 2021
  • Last Update May 12, 2021 6:03 pm
  • Prishtinë
[ays_poll id=8]

Tjera

Zbulohen në Egjipt 250 varre 4.200 vjeçe

Rreth 250 varre që datojnë rreth 4 200 vjet më parë, janë zbuluar në Egjiptin Qendror nga një mision i Këshillit Suprem të Antikiteteve Egjiptiane në

Hedhurinat hapësinore po e bllokojnë pamjen tonë të yjeve, thonë shkencëtarët

Qielli i natës po bëhet gjithnjë e më i mbushur me satelitë me shkëlqim dhe hedhurina hapësinore që paraqesin një kërcënim të rëndësishëm për pamjen tonë

Në Sejshele të Afrikës, një e treta e të rivaksinuarve janë pozitivë për

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi sot se po shqyrton të dhënat për virusin korona nga Sejshele, pasi Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi afrikan tha

Astronomët raportojnë për një ”tren” satelitësh në qiell

Jo vetëm faza e dytë e raketës kineze ”March Long 5B”. Në këto orë ka pamje të shumta të Starlinks, satelitëve të vegjël të lëshuar nga

Abonohu

error: