Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Vendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Ndonëse parashihet rënie graduale të vlerave barike, por që temperaturat minimale mbeten të ulëta.


Minimalet do të lëvizin ndërmjet -4 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s.

Kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike mbeten relativisht të mira.

Lexo edhe

Video

error: