‘Nxehet’ Superliga/ Llapi merr tri pikë të reja dhe i ofrohet një pikë Ballkanit
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Me dy ndeshjet e zhvilluara sot është kompletuar edhe xhiro e 21-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Skuadra e Llapit ka regjistruar një tjetër fitore duke e mposhtur Fushë Kosovën me rezultat 3-0. Për skuadrën e Tahir Batatinës golat i shënuar Namani, Hyseni dhe Blakqori, ndërsa skuadra vendase luajti për 25 minuta me një lojtarë më pak ën fuashë.

Me këtë fitore, Llapi ngjitet në kuotën e 43 pikëve, vetëm një më pak se Ballkani që është lider i tabelës, raporton KosovaPress.

Ndeshja tjetër, ajo ndërmjet Dukagjinit dhe Lirisë përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 2-1. Skuadra nga Klina kaloi në epërsi në minutën e 14 me golin e Zylfiut, por prizrenasit barazuan në minutën e 70’ me golin e Spahiut, por fitoren skuadrës Dallkut ia siguroi Morina me golin e tij në minutën e 90-të.

Dukagjini ka 30 pikë në vendin e gjashtë, kurse Liria është e fundit në tabelë me 9 pikë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.