Pjesa e parë: Tottenhami në epërsi, njëjtë edhe Lutoni kundër Newcastle
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në Premier Ligë, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Tottenham Hotspur”, Tottenhami po avancon 2:0 kundër Evertonit, raporton KosovaPress.

Deri tani, golat për “Gjelat” i shënuan Richarlison (minuta e 9’) dhe Son Heung-Min (minuta e 18’).

Po ashtu, në epërsi gjendet edhe skuadra e Lutonit, e cila shkon në pushim duke avancuar 1:0 kundër Newcastle.

Golin e vetëm deri tani e shënoi Andros Townsend, i cili kaloi vendasit në epërsi në minutën e 25’ të ndeshjes.

Rezultatet e pjesës së parë të ndeshjeve të Premier Ligës i gjeni më poshtë.

Fulham 0:0 Burnley

Luton 1:0 Newcastle United

Nottingham Forest 0:0 Bournemouth

Tottenham 2:0 Everton

Si është cilësia në arsim nëpër shkolla e fakultete?