Fiorentina me dy penallti arrin fitoren e parë në edicionin e ri Serie A
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Futbollistët e Fiorentinës kanë shënuar sot fitore para shikuesve të vet kundër skuadrës së Lazio-s me rezultatin 2:1.

Mysafirët arritën të parët të tundin rrjetën e “Violës” në minutën e 41-të përmes Gila, pas asistimit të Tavares.

Skuadra vendase u rikthye në lojë katër minuta pas fillimit të pjesës së dytë me golin e Gudmundsson nga penalltia.

Po i njëjti lojtar shënoi golin e dytë për fitoren e parë të skuadrës nga Firenca nga penalltia në finish të takimit.

Fiorentina renditet e dhjeta në tabelë me gjashtë pikë nga pesë ndeshje, ndërsa Lazio mbetet në pozitën e shtatë me shtatë pikë. Në ndeshjen tjetër Monza pësoi në terren të vet nga Bologna me rezultatin 1:2.

Sonte nga ora 18:00 luajnë Roma-Udineze, ndërsa nga ora 20:45 zhvillohet derbi i madh Inter-Milan.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.