Ekskluzive: Ja si fyhen dhe provokohen shoferët shqiptarë nga mbështetësit e Vuçiqit në Beograd

Serbët që u transportuan të premten nga kompani të Kosovës për në tubimin e Vuçiqit në Serbi, janë tallur dhe kanë provokuar shoferët shqiptarë.

Në videon e siguruar nga KosovaPress serbët që mbështesin presidentin e Serbisë, dëgjohem teksa provokojnë me fjalët “Kosova është Serbi”.

Lakmia e madhe për Kosovën ka bërë që serbët të shtrembërojnë edhe historinë. Madje, ata shkojnë aq larg sa që në propagandën e njërit prej mbështetësve të Vuçiqit thuhet se gjoja heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti – Skënderbeu “është serb”.


Ja komunikimi i plotë i serbëve që paraqiten në video:

– Zoti ndihmoftë, Zoti ndihmoftë, Zoti ndihmoftë, Zoti ndihmoftë a kuptoni, nuk kuptoni si nuk e kupton serbishten. Flisni serbisht, nuk dini serbisht.

– Nga je?

Nga Serbia, Kosova tokë serbe, rroftë Kosova, rroftë Serbia, Kosova tokë serbe , Perandori Dushan, Djuraç Kastriot – serb, Djuraç Kastriot, rroftë Djuraç Kastrioti, serbi Djuraç Kastrioti. Rroftë Serbia, rroftë Serbia, Kosova është serbe./KosovaPress

Lexo edhe

Video