U rrahën vëlla e motër në Podujevë, u bënë për spital

U rrahën vëlla e motër në Podujevë, u bënë për spital

Vëlla dhe motër janë rrahur mbrëmë në Podujevë, me ç’rast është arrestuar e dyshuara.

Sipas Policisë, të dyshuarit kanë pranuar tretman mjekësor.


“Pas një mosmarrëveshje verbale janë rrahur me veti dy të dyshuar: një femër dhe një mashkull kosovar/e (motër e vëlla) dhe si pasoj kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, e dyshuara femër është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, është bërë e ditur në raportin e Policisë.

Ndërkohë, rasti është në procedurë hetimore.

Lexo edhe

Video