Fonseca do të takohet me drejtuesit e Marseille, çfarë po ndodh me Milanin?
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

“Sky Sport Italia” pretendon se Paulo Fonseca do të takohet nesër me drejtuesit e skuadrës së Marseille, por ai nuk pritet të pranojë ofertën e tyre pasi pret një ofertë nga Milani.

Ish-trajneri i Romës ka dalë si prioriteti absolut për Milanin, i cili do të ndajë rrugët me Stefano Pioli në fund të sezonit, raporton KosovaPress.

Burime të shumta pohojnë se Fonseca tashmë është takuar me Lille, i cili i ofroi një kontratë të re, por ai i ka lënë bisedimet në pritje dhe po pret të dëgjojë për oferta nga Marseille dhe Milani.

Sipas “Sky Sport Italia”, Fonseca dhe skuadra e Ligue 1 do të takohen nesër, më 22 maj. Gazetari Peppe Di Stefano tha se do të ishte një takim "vendimtar", por Marseille "nuk ka shumë shanse" për të bindur 51-vjeçarin.

“Sportmediaset” madje pretendon se Fonseca tashmë ka refuzuar mundësinë për t'u bashkuar me rivalin vendas të Lille. Sipas “Sky Sport”, Milani është në pritje të takimit mes Fonsecas dhe Marseille dhe nëse nuk përfundon mirë, ata do t'i bëjnë një ofertë formale trajnerit portugez.

Sipas disa burimeve, Mark Van Bommel është opsioni dytësor i Milanit, ndërsa Roberto De Zerbi nuk po konsiderohet për këtë rol.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024