​Liverpooli synon vetëm fitoren sonte kundër Evertonit
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Goodison Park” do të jetë nikoqir i derbit të famshëm lokal mes Evertonit dhe Liverpoolit, ndeshje kjo e njohur ndryshe edhe si “Merseyside Derby”.

Përballja e sotme mes këtyre dy skuadrave është ndeshja e mbetur e xhiros së 29-të këtij sezoni të Premier Ligës, raporton KosovaPress.

Në xhiron e fundit të zhvilluar, Liverpooli e mposhti Fulhamin me shifrat 3:1, ndërsa Evertoni shënoi fitore të rëndësishme në garën për mbijetesë kundër Nottinghamit me rezultat solid 2:0.

Momentalisht, Liverpooli zë vendin e dytë në tabelë me 74 pikë, krahas Evertonit që renditet në pozitën e 16 me 30 pikëve.

Sa i përket ndeshjes së sotme, te Evertoni mungojnë Alli, Beto, Dobbin, Coleman dhe Patterson kurse te Liverpooli nuk do të paraqiten Bradley, Jota, Doak, Matip dhe Thiago.

Formacionet e mundshme i gjeni më poshtë.

Evertoni (4-4-1-1): Pickford; Young, Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko; Harrison, Onana, Gueye, McNeil; Doucoure; Calvert-Lewin

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Elliott, Endo, Mac Allister; Gakpo, Nunez, Salah 

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
200
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024