Pa rrymë e duke rrjedhur uji: Kushtet e vështira në qendrën e votimit në Leposaviq
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Pa rrymë elektrike, në të ftohtë të madh e duke rrjedhur uji. Kështu po organizohet procesi zgjedhor në një kontejner në Koshtovë të Leposaviqit.

Në këtë qendër votimi kanë të drejtë vote 63 qytetarë. Ndërkaq, deri më tani asnjë qytetar nuk ka shfrytëzuar të drejtën e votës, përfshirë kryetarin e kësaj komune, Lulzim Hetemin.

Kryekomisioneri Albert Bekteshi ka treguar se që nga mëngjesi kanë mungesë të rrymës elektrike.

Ai shtoi se i kanë lajmëruar të gjithë për kushtet e vështira, por nuk kanë ndërmarrë diçka.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,237
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024