Tërmet në Turqi
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot pas mesnatës rreth orës 01:07 është regjistruar një tërmet në Turqi me magnitudë 4.6 ballë të Rihterit.

Epiqendra e lëkundjeve ishte 40 kilometra në jug të Turhalit, sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare (EMSC),  me një thellësi prej 10 kilometrash.

Derisa nuk raportohet për pasoja.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
220
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024