Tërmet në Mal të Zi
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Mbrëmjen e sotme Mali i Zi është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 4.3 shkallë të Rihterit.

Sipas Qendrës Evropiane Sizmologjike Mesdhetare (EMSC), tërmeti ka ndodhur rreth orës 19:07.

Epiqendra e tërmetit raportohet të jetë rreth 12 kilometra larg Nikshiqit.

Nuk është raportuar deri tash për të lënduar apo dëme.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024