​Hungaria shumë e fortë për Rrahmanin, zbulon çka iu ka kërkuar Foda
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Para miqësores kundër Hungarisë, kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani ka folur për mediat, ku e cilësoi kundërshtarin e nesërm tejet të fortë, ndërsa zbuloi edhe kërkesën e trajnerit Franco Foda.

Rahmani tha se ndeshja e nesërme është e rëndësishme në vazhdën e përgatitjeve për Ligën e Kombeve, raporton KosovaPress.

“Ndeshja e nesërme është shumë e rëndësishme për ne, pasi do të na ndihmojë që të përgatitemi për ndeshjet e Ligës së Kombeve dhe të kuptojmë idetë e trajnerit. Jemi të vetëdijshëm se do të zhvillojmë një ndeshje me një Kombëtare shumë të fortë evropiane”, tha Rrahmani.

Më tej, kapiteni i “Dardanëve” dhe ylli i Napolit zbuloi kërkesën e trajnerit Foda për miqësoren e nesërme.

“Trajneri ka kërkuar nga ne që të fitojmë topin sa më afër golit të kundërshtarit në mënyrë që të kemi sa më shumë mundësi të shënimit”, tha më tej Rrahmani.

Kosova luan nesër kundër Hungarisë në “Puskas Arena” me fillim nga ora 19:00.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
140
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024