​Kosova me 5 xhudistë në Grand Prix Austria
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Në Linz të Austrisë do të zhvillohet kampionati i xhudos Grand Prix Upper. Ekipi kosovar do të paraqitet me 5 xhudistë.

Grand Prix në Linz do të ketë pjesëmarrës nga 5 kontinente,  79 shtete, 533 garues, nga të cilët 302 meshkuj dhe 231 femra.

Nga Kosova do të ndeshen këta garues:

1. Flaka Loxha (-57 kg)

2. Fatjona Kasapi (-57 kg)

3. Akil Gjakova (-73 kg)

4. Dardan Cena (-73 kg)

5. Loriana Kuka (-78 kg)

Flaka dhe Fatjona ndeshen nesër, Akili e Dardani ndeshen të shtunën, kurse Loriana ndeshet të dielën.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
772
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024