Mbappe: Jemi shumë të lumtur, ky ishte objektivi
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Paris Saint-Germain eliminoi sot Real Sociedadin nga Liga e Kampionëve.

Kampioni francez e mposht Real Sociedadin 4:1 me rezultat të përgjithshëm, raporton KosovaPress.

PSG triumfoi në “Parc des Princes” 2:0, kurse sot e mposhti Real Sociedadin 2:1 në “Reale Arena”, me dy golat që i shënoi ylli francez, Kylian Mbappe.

Pas ndeshjes, Mbappe foli për mediat, ku ndër të tjera u shpreh i lumtur që skuadra e tij i rikthehet fazës së çerekfinales së kësaj gare.

”Jemi shumë të lumtur, ky ishte objektivi. Ne donim të kualifikoheshim, por gjithashtu donim fitoren. Kishim një plan të lojës, ishte e qartë, dhe arritëm të shënojmë herët. Nuk erdhëm nën presion të madh, vetëm pak në fund. E dinim se nuk mund të flinim menjëherë. Nëse do ta kishin zhbllokuar ata rezultatin, do të provonin më shumë me tifozët që i përkrahnin. Duhej t’ua shuanim shpresat me fillim. Atë e bëmë, dhe ne jemi tejet të lumtur që i rikthehemi çerekfinales”, tha Mbappe.

PSG me fitoren e sotme siguroi biletën drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024