Osmani uron presidentin e ri Hungarisë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Tamas Sulyok, për zgjedhjen  e tij si President i Hungarisë.

Osmani në X, i ka uruar suksese në rrugëtimin e shenjtë të udhëheqjes së vendit të tij, duke theksuar se mezi pret të punojë me të për të shtuar bashkëpunimin Kosovë-Hungari.

Kandidati i përbashkët i Fidesz dhe KDNP siguroi 134 vota pro tij. Tamás Sulyok është presidenti i shtatë i Republikës që nga ndryshimi i regjimit.

Mes mesazheve të urimit për të, është edhe Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. “Urime, Tamás Sulyok, për zgjedhjen si President i Hungarisë! Mezi pres të punojmë së bashku, të forcojmë partneritetin dhe bashkëpunimin midis vendeve tona”, shkruan Presidenti në profilin zyrtar në platformën X.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024