Ngjarjet e datës 21 janar
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, bën homazhe te varri i presidentit Ibrahim Rugova, në 18-vjetorin e vdekjes. (Velani, Prishtinë, ora 09:30)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, merr pjesë dhe mban fjalim në akademinë përkujtimore në 18-vjetorin e vdekjes së presidentit Ibrahim Rugova. Në këtë akademi do të performojë edhe Orkestra e Harqeve e Filarmonisë së Kosovës. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 11:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) organizon aktivitete me rastin e 18-vjetorit të ndarjes nga jeta të presidentit Ibrahim Rugova:

-Homazhe te varri i Ibrahim Rugovës. (Velani, Prishtinë, ora 09:15)

-Vizitë te familja e Rugovës. (Velani, Prishtinë, ora 09:45)

-Promovohet libri “Pushteti dhe intelektualët” botuar nga Fondacioni “Ibrahim Rugova”. (Selia qendrore e LDK-së, Prishtinë, ora 11:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024