Kampioni në stilin e tij, mposht me përmbysje Newcastle
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar ndeshja dramatike mes Newcastle United dhe Manchester Cityt, ku ky i fundit fitoi me përmbysje, dhe ngjitet në vendin e dytë në tabelën e Premier Ligës.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “St. James Park”, Manchester City e ka mposhtur Newcastle United 3:2, raporton KosovaPress.

Golat për kampionin anglez i shënuan Bernardo Silva (minuta e 26’), Kevin De Bruyne (minuta e 74’) dhe Oscar Bobb (minuta e 90+1’).

Ndërkaq, për vendasit golashënues ishin Aleksander Isak (minuta e 35’) dhe Anthony Gordon (minuta e 37’).

Me këtë fitore, City ngjitet në vendin e dytë në tabelë në kuotën e 43 pikëve, dy sosh prapa Liverpoolit në vendin e parë.

Në anën tjetër, Newcastle zë vendin e 10 në tabelë në kuotën e 29 pikëve, dhe kjo ishte humbja e katërt radhazi për skuadrën e Eddie Howe në Premier Ligë.

 Rezultati final, 3:2 në favor të Cityt.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,007
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024