Turistja gjermane humb jetën në Itali
Bota
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Një turiste gjermane 16-vjeçe vdiq pas një rënieje gjatë ecjes në vendpushimin e skive në veri të Italisë San Candido të premten, thanë burimet të shtunën.

Trupi i pajetë i saj u gjet në fund të një gryke dhe policia tha se ajo ndoshta vdiq nga i ftohti dhe jo nga plagët.

Vajza, identiteti i së cilës nuk u bë i ditur, me siguri ka rrëshqitur në akull pasi ka shkuar jashtë pa familjen e saj, e cila qëndroi në shtëpizën e tyre malore me qira.

Autopsia e kryer sot gjeti prova se vajza me të vërtetë kishte pësuar ngrirje nga të ftohtët deri në vdekje.

Trupi i saj i pajetë do të kthehet në Gjermani. /ANSA

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
305
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024