​Zyrtare: Urbonas largohet nga Sigal Prishtina
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Klubi i basketbollit Prishtina ka mbetur zyrtarisht pa trajner pasi nga skuadra është larguar Zydrunas Urbonas!.

Klubi bardh e kaltër ka njoftuar se ndërprerja e bashkëpunimit është bërë me marrëveshje të ndërsjellë.

“KB Sigal Prishtina njofton se me marrëveshje të dyanshme është ndërprerë bashkëpunimi me trajnerin lituanez, Zydrunas Urbonas.”, thuhet në njoftimin e Sigal Prishtinës.

Klubi gjithashtu ka bërë të ditur se deri në një vendim të ardhshëm, skuadrën do ta drejtojë ndihmës-trajneri, Albert Sylejmani.

Prishtina në Superligë ka pesë fitore e katër humbje.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024