Ballkani i fortë për Dritën, Malisheva e njofton Egbon me humbje
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Kanë përfunduar ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë në stadiumin e qytetit në Suharekë, Ballkani e ka fituar derbin kundër Dritës me rezultat minimal 1:0, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Lumbardh Dellova, i cili i siguroi Ballkanit fitoren në minutën e 36’.

Fitore sot regjistroi edhe Gjilani, i cili e mposhti 2:1 Feronikelin ’74. Golat për gjilanasit i shënuan Redon Ismaili (minuta e 44’) dhe Nasko Milev (minuta e 63’), kurse golin e nderit te Feronikeli ’74 e shënoi Shilova në minutën e 88’.

Ndërkaq, skuadra e Malishevës e ka njoftuar Emmanuel Egbon me humbjen e parë në Superligë, pasi e mposhti Prishtinën 1:0.

Egbo e riktheu qysh në ndeshjen e parë të tij Prishtinën drejt fitores, kurse sot u mposht nga Malisheva 1:0, ku golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Ilir Mustafa nga penalltia në minutën e 85’.

Rezultatet finale i gjeni më poshtë.

FC Ballkani 1:0 Drita

Gjilani 2:1 Feronikeli ‘74

Malisheva 1:0 Prishtina

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024