Kampioni i rikthehet fitores në Serie A
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kampioni i Italisë, Napoli është këndellur nga humbja në xhiron e kaluar nga Fiorentina, duke e mposhtur sot Veronan.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara “Marc'Antonio Bentegod”, Napoli e ka mposhtur Veronan si mysafirë me rezultat 3:1, raporton KosovaPress.

Golat për kampionin italian i shënuan Mateo Politano (minuta e 27’) dhe Khvicha Kvaratskhelia (minuta e 43’ dhe minuta e 55’).

Ndërkaq, golin e nderit për Veronan e shënoi Darko Lazovic në minutën e 60’ të ndeshjes.

Me pikët e reja, Napoli ngjitet në kuotën e 17 pikëve në pozitën e pestë në tabelë, krahas Veronas që zë vendin e 16 me vetëm tetë pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 3:1 në favor të Napolit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024