Nagelsmann afër emërimit trajner i Gjermanisë
Sport
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Raportet sugjerojnë se Julian Nagelsmann do të emërohet trajneri i ri i Gjermanisë përpara Euro 2024. 36-vjeçari do të synojë të kthejë skuadrën në rrugën, e cila ka arritur vetëm dy fitore në vitin 2023.

Palët mësohet të kenë rënë dakord për një marrëveshje për të marrë drejtimin e skuadrës deri në Kampionatin Evropian.

Ish  -trajneri i Bayern Munichut do të fitojë 400,000 euro në muaj, por Federata Gjermane e Futbollit (DFB) nuk do t'i paguajë klubit bavarez asnjë cent për shërbimet e tij, përcjellë KosovaPress.

Nagelsmann u shkarkua nga kampionët e Bundesligës në mars të vitit 2023, dhe kontrata e tij e cila zgjati deri në vitin 2026 pavarësisht shkarkimit të tij, tani është ndërprerë nga Bayerni për t'i mundësuar atij të marrë drejtimin e ekipit kombëtar.

Gjermania shkarkoi ish-trajnerin Hansi Flick më 10 shtator, pas humbjes së tmerrshme 4-1 ndaj Japonisë  me skuadrën që kishte arritur vetëm katër fitore në 17 ndeshje nën drejtimin e Flick.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024