Përfundon pjesa e parë mes Dukagjinit dhe Europas
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Dukagjinit dhe Europas, e vlefshme kjo për raundin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Fadil Vokrri”, Dukagjini po barazon 1:1 me Europan, raporton KosovaPress.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Bujar Shabani në minutën e 30’, i cili e kaloi Dukagjinin në epërsi prej 1:0.

Ndërkaq, golin e barazimit për Europan e shënoi Jesus Pozo, i cili shënoi për 1:1 në minutën e 45+6’ shtesë.

Rezultati i pjesës së parë është i barabartë 1:1.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024