Banorët në Dragash dhe Zhur pa energji elektrike
Lajme
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Si pasojë e rënies nga sistemi i Largpërçuesit 35kV Prizren-Zhur, një numër i konsumatorëve ka ngelur pa furnizim me energji elektrike.

KEDS njofton se ka dërguar ekipet në terren dhe po punojnë për të ndrequr defektin sa më shpejt që është e mundur, në mënyrë që konsumatorëve t’u rikthehet furnizimi me energji elektrike në kohë sa më optimale.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
479
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024