Prishtina ia rrëmben Dritës talentin 19 vjeçar
Vendor
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Prishtina ka bërë të ditur se ka kompletuar transferimin e 19 vjeçar Prishtina ka bërë të ditur se ka kompletuar transferimin e 19 vjeçarit Eridon Maloku nga Drita.

Maloku është marr nga skuadra juniore e Dritës ku realizoi 24 gola dhe 17 asistime në edicionin e kaluar.

Me t’u prezantuar te Prishtina, Maloku ka thënë se te Drita nuk ishte vlerësuar sa duhet dhe se te Prishtina ndihet shumë i lumtur.

“Kam qenë nën kontratë me Dritën, por nuk isha i vlerësuar. Prishtina më kishte përcjellë, interesimi i saj më bëri të lumtur. Nuk hezitova fare që menjëherë të jem pjesë e klubit më të madh në vend duke qenë se është ëndërr e çdo futbollisti të vesh fanellën e Prishtinës.”, ka thënë Maloku.

Ai\ ka shtuar se do të shënoj shumë gola për skuadrën nga kryeqyteti.

“Besoj se do të bëjmë shumë gjëra të mira së bashku. Ekipin e njoh mjaft mirë, nuk i frikësohem konkurrencës, përkundrazi besoj se do shënoj shumë gola”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024