Shtyhet vizita e nobelistit Orhan Pamuk në Kosovë (VIDEO)
Kulturë
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Vizita e paralajmëruar e shkrimtari të njohur turk, fitues i çmimit Nobel, Orhan Pamuk është shtyrë për në vjeshtën e këtij viti.

Njoftimin e ka bërë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një video mesazhi të dhënë nga nobelisti Orhan Pamuk.

“Të dashur lexues nga Kosova. Për arsye që nuk varen nga unë, më duhet të shtyjë vizitën time të paraparë për këtë muaj. Për arsye që nuk varen nga unë, më duhet të shtyjë vizitën time të paraparë për këtë muaj, por definitivisht do të takohemi këtë vjeshtë. Ju lutemmi pranoni kërkom faljen time dhe shihemi në vjeshtën e këtij viti”, theksoi Pamuk.

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku kishte njoftuar se shkrimtari i njohur turk, Pamuk do të jetë në Kosovë nga 24 deri më 26 maj.

Më poshtë gjeni adresimin e Orhan Pamuk drejtuar lexuesve të tij në Kosovë.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
505
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024