Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati mes Arsenalit dhe Cityt
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin mes skuadrës së Arsenalit dhe asaj të Manchester Cityt, ku momentalisht nikoqirët gjejnë vetën në avantazh prej një goli.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, skuadra e Arsenalit është në epërsi prej 1:0 kundër Manchester Cityt, përmes golit të shënuar nga Bukayo Saka, përcjell KosovaPress.

Pas një asistimi të mbrojtësit Kieran Tierney, Saka arrin të kalojë “Topçinjtë” në epërsi në minutën e 31’ të ndeshjes.

Pjesa e parë mbyllet me golin e vetëm të shënuar nga Tierney.

Rezultati momental është 1:0 në favor të Arsenalit.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,845
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024