OTS

Komunikatë nga Dogana e Kosovës – Konfiskohen 30 automjete të pa-zhdoganura

Prishtinë 20 shtator 2023,  Njësitë Antikontrabandë të Doganës të Kosovës vazhdojnë të kryejnë kontrolla nëpër territorin e vendit për të parandaluar veprimtarinë e kontrabandës. Gjatë

NJOFTIM PËR SHTYP

Rritja ekonomike në Kosovë pritet të përshpejtohet në vitin 2024  PRISHTINË, 19 tetor 2023 – Pas ngadalësimit në vitin 2023, rritja ekonomike në Ballkanin Perëndimor

Komunikatë për Media nga Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve

Më 25 tetor 2023 do të mbahet ankandi i nëntë i letrave me vlerë për vitin 2023 Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton se

Presidentja Osmani mban konferencë për media në orën 11:00

Presidentja Osmani mban konferencë për media në orën 11:00   Sot (17 tetor 2023), në orën 11:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mban

Komunikatë për medie

Ministrja Hajdari në Forumin Botëror për Investime (WIF): Kosova një vend me potencial të jashtëzakonshëm për investime të huaja dhe ndërmarrësi  Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë

Ftesë për media

Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Turqisë, Yasar Guler (Yaşar Güler) nesër do të vizitojë Ministrinë e Mbrojtjes së Republikës së Kosovës Ministri i Mbrojtjes,

Komunikatë për Media – Statistikat e Transportit dhe Telekomunikimit, Gusht 2023

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon Statistikat e Transportit dhe Telekomunikimit për muajin gusht 2023. Numri i fluturimeve dhe udhëtarëve më i madh në

Komunikatë për Media

Kosova nënshkruan marrëveshje 9 milionë euro për ujërat Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve dhe Sekretariati Shtetëror për Çështje Ekonomike i Qeverisë Zvicerane kanë nënshkruar

Ftese – Promovimi i librit “Gjeneza “

Me datë 12 tetor, 2023 (E ENJTE),  ne orën 12:00,    QAPA ( Qendra per Avancimin e Performances se Arsimit ) organizon  promovimin e librit me titull

Qendra Për Informim dhe Përmirësim Social

Të nderuar/a përfaqësues/e të mediave Urojmë që të jeni me shëndet të mirë. Dje, për ditën ndërkombëtare të shëndetit mendor shpalosëm gjetjet e hulumtimit “Shëndeti

Komunikatë për Media nga Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve

Ministri Murati takohet me drejtues të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore  Ministri Murati gjatë Takimeve Vjetore të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar që po

FTESE: KURSI ATLS / Kolegji i Kirurgeve te Kosoves

Të nderuar përfaqësues të mediave, Për herë të parë Kolegji i Kirurgëve të Kosovës, në partneritet me 𝐒𝐚𝐧𝐟𝐨𝐫𝐝 𝐌𝐞𝐝𝐢𝐜𝐚𝐥 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐞𝐫 𝐅𝐚𝐫𝐠𝐨, 𝐍𝐨𝐫𝐭𝐡 𝐃𝐚𝐤𝐨𝐭𝐚, të Shteteve

Merr lajmet përmes emailit

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.