OTS

Komunikatë për medie

  Banka Qendrore e Republikës së Kosovës Centralna Banka Republike Kosova Central Bank of the Republic of Kosova Shkurt 9, 2024        

BQK- Banka Qendrore Evropiane

Te nderuar ,   Të bashkangjitur gjeni komunikatën nga  Banka Qendrore e Republikës së Kosovës lidhur me bashkëpunimin e saj  me  Bankën  Qendrore Evropiane, ku

Njoftim

Të nderuara media, Këshilli i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës sot vendos për koalicionin parazgjedhor AAK-Nisma. Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm, në

Kumtesa vjetore për 2023

Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës e përmbylli vitin 2023 me +87.7 milionë euro kthim bruto nga investimet. Ky ishte viti i 19-të, nga gjithsej

Komunikatë për Media – Statistikat e Transportit dhe Telekomunikimit, Nëntor 2023

Të nderuar Ju lutem, gjeni të bashkëngjitur Komunikatën për Media lidhur me publikimin e Statistikave të Transportit dhe Telekomunikimit për muajin nëntor 2023. Komunikatë për

Njoftim për media

Të nderuara media, Nesër, më datë 15 janar, në ora 09:00, me rastin e 25-vjetorit të Masakrës së Reçakut, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e

Komunikate per media

Te nderuara media, Permes ketij emaili deshirojme te prezantohemi para komunitetit tuaj per bashkepunim nga tani e tutje. Ne jemi Kllasteri PREFAB Kosova, kllaster i

Ftesë për konferencë

Ftesë për konferencë Të nderuar përfaqësues të medieve, Nesër (e shtunë) më 13 janar 2024, në ora 12:30, LDK në Gjilan mban konferencë për media

Kmunikatë për Media nga Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve

Ministri Murati takohet me sipërmarrësin e njohur izraelit, Z. Eyal Waldman Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, z. Hekuran Murati mbajti sot një takim me

Laureatët e vitit 2023 nga Federata e Boksit e Kosovës

Shpetim Bajoku dhe Donjeta Sadiku, boksierët e vitit 2023 Shpetim Bajoku dhe Donjeta Sadiku ju kanë takuar çmimet kryesore në ceremoninë “Laureatët 2023”, të organizuar

Njoftim per shtyp

Konfindustria vlerëson, se vendimi i Kryeministrit Rama për krijimin e Ministrisë së Ekonomisë si portofol i veçantë i ndarë nga Ministria e Financave, është i

Njoftim per shtyp

Pershendetje! Konfindustria vlerëson, se ulja cmimit të karburanteve ne muajin dhjetor 2023 është e mirëpritur, por e pamjaftueshme. Në vlerësim krahësimor me shtetet fqinj si

Merr lajmet përmes emailit

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.