OTS

Njoftim

Njomftim për thirrjen e mbledhjes së përgjithshme të jashtëzakonshme të aksionarëve të “Banka Credins Kosovë” Sh.A mbledhje asamble

Njoftim

  Në kuadër të transparencës për publikim si edhe mbi zhvillimet e vazhdueshme në planet strategjike, banka Credins Kosove, publikon njoftimin për mbledhjen e përgjithshme

Ftesë për media

Të nderuara media, Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) organizon Konferencë me rastin e shënimit të Ditës

Ftesë për Media nga Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve

Të nderuar përfaqësues/e të mediave, Ju ftojmë të merrni pjesë në ceremoninë për ndarjen e granteve për përfituesit nga Programi i Vetëpunësimit zbatuar nga Agjencia e

Ftesë

Të nderuara media, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës shtron iftar për nder të muajit të shenjtë të Ramazanit, ku pjesëmarrës do te jenë edhe partnerët

KOMUNIKATË PËR MEDIA

25.8 milionë euro më shumë të hyra tatimore  Institucioni kryesor për mbushjen e arkës së shtetit vazhdon të performoj në mënyrë të shkëlqyer në drejtim

Presidentja Osmani priti në takim z. Bertrand Bouyx, kryetar i Komitetit për Çështje Politike dhe Demokraci në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Presidentja Osmani priti në takim z. Bertrand Bouyx, kryetar i Komitetit për Çështje Politike dhe Demokraci në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës Presidentja e

Ftesë për media

Të nderuara media, Nesër, 02 prill 2024, në ora 11:00, Kryeministri i Republikës së Kosovës Z. Albin Kurti dhe Ministri i Shëndetësisë, Dr. Arben Vitia

OEK: Komunikatë për media

Oda Ekonomike e Kosovës nënshkruan Kodin e Bizneseve kundër korrupsionit  Në përkrahje të luftës kundër korrupsionit dhe për të promovuar një mjedis të dejtë dhe

BQK: Dërgesat e mërgatës deri në fund të muajit shkurt 2024 arritën në mbi 174 milionë euro

Dërgesat e mërgatës deri në fund të muajit shkurt 2024 arritën në mbi 174 milionë euro   87.90 milionë euro, vlera preliminare e dërgesave nga

Komunikatë për medie

BQK: Vlera e kredive të reja për muajin shkurt 2024 arriti në 172.20 milionë euro, e depozitave 78.70 milionë euro   7.40 miliardë euro, vlera

BQK-IFC-Banka Boterore Shërbimet Financiare Digjitale

Guvernatori Ismaili takoi ekipin e ekspertëve të Korporatës Financiare Ndërkombëtare (IFC) dhe Bankës Botërore lidhur me projektin e ri për Shërbimet Financiare Digjitale Guvernatori i