Tjera

  • Rajoni
  • Intervista
  • Tjera

Vdes shkrimtari malazez Jevrem Brkoviq

Shkrimtari i famshëm dhe një nga poetët më të shquar malazezë të shekullit 20, Jevrem Brkoviq, i cili kaloi dekadën e fundit të shekullit të kaluar

Aksident i rëndë në rrugën Fushë Krujë-Laç, një i vdekur

Një i vdekur dhe dy të plagosur është bilanci i një aksidenti të rëndë të regjistruar mbrëmjen e të shtunës (23 janar) në aksin rrugor Fushë

Shqipëri, sot reshje shiu dhe ulje temperaturash

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i paqëndrueshëm duke sjellë reshje në të gjithë territorin. Në zonat veri-perëndimore reshjet do të jenë me një

Basha kujton Ibrahim Rugovën: Yll polar për të ardhmen e

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova i cili vdiq 15 vite më parë. Basha shkruan se Rugova

error: