Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Tjera

  • Rajoni
  • Intervista
  • Tjera

Mbi 650 mijë të vaksinuar në Shqipëri

Deri më tani janë kryer mbi 650 mijë vaksinime në kuadër të vaksinimit masiv anticovid në Shqipëri. Sipas ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, synimi është të

16 viktima dhe 30 raste të reja me Covid-19 në

Në Maqedoninë Veriore gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 kanë humbur jetën 16 qytetarë, teksa janë shënuar vetëm 30 raste të reja të të infektuarve

1 viktimë dhe 49 raste të reja me Covid-19 në

Brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri ka humbur jetën vetëm 1 qytetar nga Covid-19, ndërsa janë shënuar 49 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë dhe

Shqipëria merr Presidencën e Nismës Adriatiko-Joniane

Shqipëria ka marrë zyrtarisht Presidencën 1-vjeçare të Nismës Adriatiko-Joniane/EUSAIR, e cila fillon nga data 1 qershor 2021. Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka,

error: