Uspešnim i neophodnim metodom za privlačenje kupaca, proširenje saradnje sa partnerima, povećanje produktivnosti i efikasnosti poslovanja smatraju se onlajn sastanci.
Prednosti onlajn sastanka između preduzeća i klijenta su mogućnost globalnog pristupa, troškovna efikasnost, ušteda vremena, fleksibilnost i pogodnost koju oni nude, prednosti koje daju prostor za komunikaciju u realnom vremenu, deljenje ideja i promovisanje kulture inovacija.
U okviru ovog projekta, koji sprovodi nevladina organizacija „Centar za inovacije i razvoj“, a finansira Slovačka agencija za razvoj i međunarodnu saradnju „SlovakAid“, mnoge žene su dobile instrukcije od najrazličitijih kako bi njihove poslovni procvat“, u ovo vreme gde se konkurencija sve više povećava.
Trener ovog projekta Ljinda Baljeta rekla je da su efektivna, jasna, jednostavna i tačna komunikacija među glavnim tačkama koje onlajn sastanak treba da sadrži.„Globalni pristup: Virtuelni sastanci ruše geografske barijere, omogućavajući nam da se povežemo sa klijentima i partnerima bilo gde u svetu. Ovaj pristup omogućava preduzećima da prošire svoj domet, uđu na nova tržišta i podstiču međunarodnu saradnju bez ograničenja fizičke udaljenosti. Efikasnost troškova: Tradicionalni sastanci licem u lice često dolaze sa velikim troškovima povezanim sa putovanjem, smeštajem i iznajmljivanjem prostora. Dok virtuelni sastanci značajno smanjuju ove troškove, čineći izvodljivijim za preduzeća svih veličina da se bave klijentima i zainteresovanim stranama bez opterećivanja njihovih budžeta. Ušteda vremena: Sa virtuelnim sastancima, nema potrebe da se bavite vremenom putovanja ili logistikom. Sastanci se mogu zakazivati u kratkom roku, minimizirajući kašnjenja i ubrzavajući procese donošenja odluka, što je neophodno u današnjem dinamičnom i brzom poslovnom okruženju“, rekla je Baljeta.
Osim toga, Baljeta je naglasila da su među komponentama onlajn sastanaka tehnologija, komunikacija i posvećenost.
„Virtuelni sastanci su sastanci koji koriste internet i razne komunikacione tehnologije. Mogu se realizovati kao video ili audio konferencija. Cilj je olakšati sastanke, saradnju i donošenje odluka. U današnjem digitalnom dobu, onlajn sastanci su neophodni kako bi bili što produktivniji, što bliže kupcima i saradnji sa partnerima. Među komponentama onlajn upoznavanja su tehnologija, komunikacija i posvećenost. Izaberite pravu tehnologiju koja vam odgovara da biste obezbedili nesmetanu komunikaciju. Među najčešće korišćenim platformama imamo Zoom, Microsoft Teams, Google Meet, ali i društvene mreže, alati za trenutnu komunikaciju kao što su Viber, VhatsApp mogu se vrlo dobro koristiti. Ovi načini omogućavaju spontane sastanke u realnom vremenu sa klijentima ili partnerima. Efikasna, jasna, jednostavna i tačna komunikacija su među glavnim tačkama koje onlajn sastanak treba da sadrži“, naglasila je Baljeta.
Priprema potrebnih materijala, okruženje, tehnička konfiguracija, odgovarajuća odeća, način govora i prezentacije, druge su komponente koje čine efikasan virtuelni sastanak.
Ciklus obuke će se nastaviti sa ženama u poslovnoj oblasti iz celog Kosova, u kojima će biti još detaljnijih informacija i saveta kako da što bolje posluju.