Savetnik Vjose Osmanija reaguje na Zafira Berišu: Država nije pijaca
Faton Peci, savetnik predsednice Skupštine i takođe aktuelna predsednica Vjose Osmani, reagovao je na nacionalnog koordinatora za sajber bezbednost Zafira Berišu. Za šta je ovaj poslednji izjavio da je uvreda što funkciju predsednice vrši Osmani.
Peci piše da „Zafir, razumem vašu reakciju. To je organska reakcija na stvari koje su krenule naopako skoro dve decenije i u koje ste umešani, zajedno sa svojim prijateljima i strankom.“
Poruka savetnika Vjose Osmanija:
Zamenik ministra i sajber koordinator, Zafir Beriša, nakon što je iskoristio priliku da napravi „analizu“ u vezi sa v.d. Predsednice, Vjosa Osmani, koristeći političko oruđe koje svakodnevno upotrebljava - uvredu.
Zafir, razumem tvoju reakciju. To je organska reakcija na stvari koje su krenule naopako skoro dve decenije i u koje ste umešani, zajedno sa svojim prijateljima i strankom.
Davanje mesto konzula za gas predstavlja neviđeni politički trik. Kao koordinator, sigurno imaš mogučnosti za koordinaciju ove prirode. Možda ste I bili koordinator ovog posla?!
Naravno, svaki pokušaj uspostavljanja reda i zakona od vas i vaših drugova može se shvatiti kao kršenje, ali mora postojati vreme kada kućna diplomatija mora prestati.
Predano ste se stavili u odbranu svog bivšeg partnera, očekivano, prirodno, ali ne i normalno.
Jer diplomatija nije soba u kojoj se o kanonu odlučuje kriterijumima. To je teži problem od vašeg stava na Facebook-u.
Zato, Zafire, nastavi svoje putovanje sa uvredom kao političkim oruđem, jer uvek postoji kraj. Nikad nije kasno da stanemo ispred loših stvari, zakonske prekršaje, nije kasno.
Koordinatore, nastavite sa svojim ciber naporima, a prijatelje i drugare ugodno smesti u tvojoj kući.
Država nije pogodba, a njen integritet je iznad vašeg interesa, interesa vaše partiaša i vaše stranke!
P.s
Za one kao Zafir je stavljanje pečata predsednika Rugove na zvanične akte Predsedništva ispunjenje zakonske obaveze.
Zakon o predsedniku Republike Kosovo, u poglavlju I Opštih odredbi, u tački 2. člana 1. kaže da: „Predsednik Republike Kosovo ima svoje simbole, koji se koriste zajedno sa simbolima Republike Kosovo“.
Institucionalna tradicija i sprovođenje zakona nije periodično, već sistematsko pitanje.
Oni koji se pitaju zašto je pečat vraćen u svoje mesto, treba da dodaju pitanje: Zašto je pečat predsednika Rugove koji je korišćen u zvaničnim dokumentima pre nekoliko godina revidiran iz upotrebe?!