Poćinje konservacija kuće u kojoj se dogodio masakr Pokleka
Predsednik Opštine Glogovac, Ramiz Ladrovci, direktor Agencije za Upravljanje Memorijalnim Kompleksima Kosova, Bislim Zogaj, poslanik u Skupštini Kosova, Ferat Šala, članovi porodice i građani učestvovali poćetku radova na koservaciji i obnovi kuće Fadila Mućolija gdje se dogodio masakr u Pokleku, gdje su spaljen I ubijena 53 albanska civila, među njima 23 dece.
Tom prilikom, predsednik opštine Glogovca Ramiz Ladrovci rekao je da danas inaugurišu početak radova na veoma važnom mestu, gde se pre 21 godinu dogodio najstrašniji masakr u kome su, ubijene i spaljene 53 osobe, među njima 23 deteta uzrasta od 6 meseci do 17 godina.
„Imao sam sreću da sam odmah posle rata doveo prvog administratora Bernarda Kushnera na ovom mestu da vidi ovaj masakr i ostatke spaljenih kosti. Obnova ove kuće poslužiće budućim generacijama da vide da su srpske snage počinile zločine na Kosovu. Oni pokušavaju da kriminaliziraju čisti rat Oslobodilačke Vojske koji je bio u odbrani zemlje, ali neće uspeti, jer ko ova kuća ima mnoga druga mesta koje su najsvežiji dokaz da su srpske snage počinile zločine na Kosovu. OVK i njene vođe su nam pokazali i poučili kako da razvijamo čist rat za oslobađanje ", rekao je Ladrovci.
Direktor AMKMK-a, Bislim Zogaj, rekao je da se na ovom mestu dogodio najstrašniji masakr, u kojem su ubijena, a zatim zapaljena u ovoj kući 53 člana porodice Mućoli i gosti. Početak radova na restauraciji ovog spomenika najbolje pokazuje da su kosovski ljudi branili svoju zemlju i bili žrtve prošlog rata.
U ovoj kući još uvek postoje mrlje od sveže krvi gde se dogodio masakr srpskih snaga, pa je dobro da se međunarodna pravda ponovo obavesti ko su počinili zločine tokom rata na Kosovu.
Fadil Mućoli, član porodice, prepričao je slučaj 17 aprila 1999 godine, u kojem su 53 člana porodie Mućoli, Caraku i Elšani, ubijeni i spaljeni. Rekao je da su i dalje razočarani međunarodnom pravdom, koja do sada nije preduzela nijedan postupak u rasvetljavanju ovg masakra.
U ovoj kući, kao dokaz onoga što je učinio srpski okupator, ostaje krv žrtava koja je i dan-danas sveža. Ta krv stoji kao dokaz terora koji je opisao Fadil, koji je u ovom masakru izgubio : njegove roditelji, četiri sestre, suprugu sa tri sina i jednu ćerku, kao i snahu sa dve ćerke, zajedno sa ostalim seljanima.
Od ovog masakra ostao je samo pepeo nevinih žrtava. Kao posledica, pepeo je sahranjen na zajedničkom groblju koje je danas spomen u ovom selu. Fadil je danas izrazio njegovu zahvalnost zbog ove intervencije u kući I istoriji njegove porodice. Uprkos velikog bola zbogvelikih gubitka porodice na najmizorniji način, danas se njemu vratila nada da će tragovi zločina nad njegovom porodicom biti sačuvani.
Žrtvovanje stanovnika ovog lokaliteta kao i mnogi mizernih događaja koji su se dogodili na Kosovu govore o užasu našeg naroda za slobodom. Ovo je dokaz koji dokazuje koliko smo skupo platili slobodu.