Onlajn novinarstvo u našoj zemlji uticalo je na postojanje lažnih vesti. Dakle, lažne vesti utiču na donošenje pogrešnih odluka među novim generacijama.
Učenici Albanske i Bosanske zajednice 10. razreda Prirodne gimnazije „Frank Bardhi“ u Mitrovici, tokom obuke u okviru projekta „Medijsko obrazovanje protiv dezinformacija za nevećinske zajednice na Kosovu“, ocenili su da lažne vesti negativno utiču na njihovo biće, jer nasedaju na ove vesti.
Mehmeti je naišao i na spekulacije o isključenju igrača iz reprezentacije Kosova.
„Lažne vesti su zavladale internetom. Danas smo naučili kako da ih se čuvamo, kako da im svima ne verujemo i da ih razlikujemo jedni od drugih... Naša generacija je veoma osetljiva generacija, mnogo utiču jer mogu da dezinformišu javnost ili publiku i ovo utiče na donošenje odluka koje nisu ispravne za našu generaciju... U nekim odlukama utiču jer dezinformacije utiču na kritičko mišljenje o vesti ili nečemu što smo ranije mislili i kritičko mišljenje se menja za njega... O isključenju nekih igrača, bilo je raznih spekulacija zašto su se isključili, istina se ipak zna”, rekao je Mehmeti.Ista, nije naišla na lažne vesti jer je veoma pažljiva u proveri izvora vesti.
„Koristeći digitalne platforme i različite medije, ovih dana ima mnogo lažnih vesti, zato mladi i svi mi treba da budemo veoma oprezni u korišćenju i verodostojnosti ovih vesti... Uglavnom najnovije vesti koje takođe imaju veze sa severni deo, ima dosta lažnih vesti, kojima smo danas, na svu sreću, obavešteni i kako da im verujemo, da pratimo izvore, da vidimo da li su provereni u medijima itd. Moramo se osloniti na ozbiljnije medije i ne verovati svemu što se nudi, posebno na društvenim mrežama“, dodla je Mehmeti.