Zyrtare, Valmir Veliu transferohet nga Llapi në skuadrën elitare të Turqisë

Zyrtare, Valmir Veliu transferohet nga Llapi në skuadrën elitare të Turqisë

Ylli i Llapit, Valmir Veliu do ta vazhdojë karrierën e tij në Superligën e Turqisë, tek skuadra e Gaziantep.

Klubi nga Podujeva dhe ai nga Turqia kanë konfirmuar arritjen e marrëveshjes për reprezentuesin e Kosovës U21, raporton KosovaPress.


Kontrata e lojtarit është për tre vitet e ardhshme, derisa nuk janë bërë të ditura detajet tjera të këtij transferimi.

Lexo edhe

Video