Zyrtare, Salah rinovon kontratën me Liverpoolin

Zyrtare, Salah rinovon kontratën me Liverpoolin

Mohamed Salah i ka dhënë fund spekulimeve për të ardhmen e tij në Liverpool duke nënshkruar një kontratë të re me klubin.

Kohëzgjatja e marrëveshjes së re nuk është bërë e ditur, ndërsa kontrata e mëparshme e Salah do të skadonte verën e ardhshme, përcjell KosovaPress.

“Ndihem mirë dhe jam i emocionuar që fitoj trofe me klubin. Është një ditë e lumtur për të gjithë,” tha ai.


“Mendoj se duhet pak kohë për t’u rinovuar, por tani gjithçka është bërë, kështu që ne vetëm duhet të përqendrohemi në atë që vjen më pas. Unë mendoj se ju mund të shihni në pesë ose gjashtë vitet e fundit se skuadra ishte gjithmonë përpjetë. Sezonin e kaluar ishim afër të fitonim katër, por fatkeqësisht në javën e fundit të sezonit humbëm dy trofe.

Unë mendoj se jemi në një pozicion të mirë për të luftuar për gjithçka. Kemi edhe nënshkrime të reja. Ne vetëm duhet të vazhdojmë të punojmë shumë, të kemi një vizion të mirë, të jemi pozitivë dhe të shkojmë përsëri për gjithçka”, tha më tej Salah.

Që prej transferimit nga Roma te Liverpooli, “Mbreti Egjiptian” ka arritur të bëjë 254 paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar 156 gola dhe 63 asistime mbi emrin e tij.

Lexo edhe

Video