Zyrtare, PSG shkarkon Pochettinon

Zyrtare, PSG shkarkon Pochettinon

Paris Saint-Germain ka konfirmon se i ka dhënë fund bashkëpunimit me Mauricio Pochettinon.


Trajneri argjentinas dhe stafi i tij i ishin bashkuar klubit kryeqytetas në janar të vitit 2021. Ai bëri 84 ndeshje në të gjitha garat në pankinën parisienë, përcjellë KosovaPress.

Nën drejtimin e tij, Paris Saint-Germain fitoi titullin në vitin 2020, Kupën e Francës 2021 dhe titullin e 10-të të kampionatit francez në historinë e tij, prillin e kaluar.

Lexo edhe

Video