Zyrtare: Mohamed Salah transferohet në Arabinë Saudite

Zyrtare: Mohamed Salah transferohet në Arabinë Saudite

Një emër i njohur i futbollit ka kompletuar sot transferimin e tij në Arabinë Saudite, ku Mohamed Salah i është bashkuar skuadrës së Al Adalah.

Por, ky nuk është Salah të cilin jemi mësuar që ta shohim në fanellën e Liverpoolit, por një tjetër lojtar që mban emrin dhe mbiemrin e njëjtë të yllit të Liverpoolit, raporton KosovaPress.


Lajmin e konfirmoi vetë skuadra e Al Adalah, e cila zyrtarizoi Salah si mbrojtësin e majtë më të ri të skuadrës.

Lexo edhe

Video