Konfirmohen dy raste me koronavirus në Kosovë

Dy raste me koronavirus janë konfirmuar në Klinikën Infektive të Kosovës.


Rastet i konfirmoi ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai në një konferencë për media tha se nga analizat e bërë kanë rezultuar dy raste me koronavirus, ku janë një 77 vjeçar kosovar dhe tjetri rast një shtetase italiane.

Lexo edhe

Video

error: