Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Zyrtare: Këta janë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (Lista e plotë)

Zyrtare: Këta janë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (Lista e plotë)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet për kandidatët për deputetë dhe Lëvzija Vetëvendosje do të ketë 58 deputetë.


Presidentja në detyrë Vjosa Osmani është kandidatja më e votuar në listën e LVV-së me mbi 300 mijë vota.

Ndërsa janë pesë kandidatë nga Lista Guxo e Osmanit që kanë arritur të fitojnë ulëse në Kuvendin e Kosovës: Donika Gërvalla, Faton Peci, Haxhi Avdyli, Jeta Statovci dhe Daorsa Kica.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.

error: