Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Zyrtare: Këta janë deputetët e LDK-së (Lista e plotë)

Zyrtare: Këta janë deputetët e LDK-së (Lista e plotë)

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, është një nga 14 deputetët e LDK-së të cilët do të jenë pjesë e legjislaturës se tetë të Kuvendit të Kosovës.


Në të vërtetë, nga lista e LDK-së janë 15 deputetë por është edhe Behgjet Pacolli i AKR-së që kanë garuar së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kujtim Shala dhe Lumir Abdixhiku janë në TOP 3 më të votuarit e listës së LDK-së.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.

error: