Zyrtare: Gjermania bëhet me trajner të ri

Zyrtare: Gjermania bëhet me trajner të ri

Federata Gjermane e Futbollit e ka konfirmuar sot trajnerin e ri, i cili do të merr drejtimin e Kombëtares së Gjermanisë.

Julian Nagelsmann është trajneri i ri i Gjermanisë dhe do ta drejtojë kombëtaren në Kampionatin Evropian të verës së ardhshme, raporton KosovaPress.


36 vjeçari ka nënshkruar një kontratë deri më 31 korrik të 2024.

Nagelsmann është pasardhësi i Hansi Flick, i cili u shkarkua nga detyra e trajnerit më 10 shtator.

Lexo edhe

Video