Zyrtare, Gattuso trajner i Valencias

Zyrtare, Gattuso trajner i Valencias

Valencia e ka konfirmuar emërimin e trajnerit italian Gennaro Gattuso në krye të skuadrës.

Lajmi është konfirmuar nga vet klubi spanjoll përmes një postimi në rrjete sociale.


Ish-trajneri i Milanit dhe i Napolit ishte i që nga viti i kaluar.

Valencia nuk do të jetë pjesë e garave të UEFA-së, teksa Gattuso do të fokusohet vetëm në ligë, në një plasman sa më të mirë në fund.

Lexo edhe

Video