Zyrtare, Dortmundi shkarkon trajnerin

Zyrtare, Dortmundi shkarkon trajnerin

Pas largimit të Erling Haaland, skuadra gjermane Borussia Dortmund ka bërë zyrtare edhe një tjetër largim nga klubi.

Tani bëhet fjalë për trajnerin Marco Rose, të cilin Dortmundi e ka konfirmuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me të, përcjell KosovaPress.


Rose u emërua trajner i Dortmundit në fillim të këtij sezoni, por rezultatet jo të kënaqshme me klubin kanë ndikuar në shkarkimin e tij tani.

Që prej kalimit nga Borussia Monchengladbachi te Borussia Dortmundi, Marco Rose e ka drejtuar këtë të fundit në 46 ndeshje në të gjitha garat duke regjistruar 27 fitore, katër barazime dhe 15 humbje.

Lexo edhe

Video