Zyrtare: Bayerni shkarkon Kahn dhe Salihamidzic

Zyrtare: Bayerni shkarkon Kahn dhe Salihamidzic

Përmes një komunikate në faqen zyrtare të klubit, Bayern Munichu ka konfirmuar se ka larguar nga detyrat Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic.

Kahn nuk do të jetë më drejtori ekzekutiv i klubit, ku vendin e tij do ta zë Jan-Christian Dreesen, raporton KosovaPress.


Vendimi u morr nga bordi i Bayernit, ndërsa klubi tani është në kërkim të zëvendësuesit të Salihamidzic.

Jan-Christian Dreesen ka qenë anëtar i bordit të Bayernit që nga shkurti i vitit 2013, dhe nga shkurti i vitit 2014 ai shërbeu si nënkryetar i bordit.

Lexo edhe

Video