Zuka ia shpjegon Ademit arsyen e largimit nga posti i kryetarit të Gjilanit

Zuka ia shpjegon Ademit arsyen e largimit nga posti i kryetarit të Gjilanit

Këtë të hëne Florim Zuka njoftoi largimin e tij nga posti i kryetarit te skuadra e Gjilanit.

Kjo gjë erdhi pasi që skuadra gjilanase nuk arriti që nën udhëheqjen e tij ta siguroj të paktën një herë titullin e kampionit të Superligës së Kosovës, përcjell KosovaPress.


Tani, pas largimit nga Gjilani, Zukën e takoi presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi.

Ademi tregoi se Zuka ia ka shpjeguar atij arsyen e largimit nga klubi, si dhe planet e mëtutjeshme të ish-pronarit të Gjilanit.

Postimin e Ademit në rrjetin e tij social “Facebook” e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.